Inwestycja w wiedzę wypłaca najlepsze odsetki. Warsztat BioInMed i Giełdy papierów Wartościowych dotyczący inwestowania w spółki biotechnologii medycznej.

Inwestycja w spółki biotechnologii medycznej to ciekawa i perspektywiczna, ale też daleka i wymagająca cierpliwości droga, z szansą na wielokrotne zyski z inwestycji. Na akcjach niektórych spółek można osiągnąć stopy zwrotu liczone nawet w setkach czy tysiącach procent. Jednak poruszanie się na trudnym rynku spółek biotechnologicznych wymaga zrozumienia specyfiki branży. Chcąc wesprzeć inwestorów w tej wędrówce Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Polski Związek Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed organizują spotkanie edukacyjne, dotyczące inwestowania w spółki z sektora biotechnologii medycznej.

Podczas spotkania inwestorzy będą mieli okazję posłuchać ekspertów analityków pokrywających sektor biotechnologii medycznej, w tym Sylwii Jaśkiewicz, Dyrektora Zarządzającego w Wydziale Analiz i Rekomendacji z Domu Maklerskiego BOŚ S.A. czy Beaty Szparagi-Waśniewskiej, Deputy Head of Equity Research w IPOPEMA Securities. O tym jak wygląda analiza spółek biotechnologii medycznej z perspektywy inwestora, opowie również Zofia Szewczuk, Dyrektor Inwestycyjny, Polski Fundusz Rozwoju S.A.

Biotechnologia medyczna to niezwykle dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki opartej na zaawansowanej wiedzy i technologii. Pierwsze firmy z tego sektora, zajmujące się  opracowywaniem nowych leków, nowych metod diagnostycznych i technologii takich jak sztuczna inteligencja czy uczenie maszynowe, które wspierają procesy badań i rozwoju powstały w Polsce kilkanaście lat temu, a już wiele z nich działa prężnie na arenie międzynarodowej.

Projekty w branży biotechnologii medycznej są kosztowne, długotrwałe i wiążą się ze znaczącym ryzykiem biznesowym. Od osiągania kolejnych etapów, kamieni milowych w tych projektach zależy w dużej mierze wycena spółek. Perspektywa rozwoju nowego, oryginalnego leku, dzięki któremu będzie można ratować skuteczniej i bezpieczniej zdrowie i życie ludzkie - to perspektywa ok. 15 letnia. Część z rozwijanych w Polsce leków weszła już w drugą fazę badań klinicznych i ma wstępnie potwierdzoną skuteczność i bezpieczeństwo. Już za chwilę mogą stać się wartościowymi opcjami leczenia dla Polaków i pacjentów na świecie. To sprawia, że polskie spółki biotechnologii medycznej stają się bardziej wiarygodne dla inwestorów. Podobnie jak duże partneringi z międzynarodowymi firmami.

Wydarzenie edukacyjne skierowane do inwestorów, które ma na celu przybliżenie im branży biotechnologii medycznej oraz zasad inwestowania w ten sektor odbędzie się 17 maja 2022 (wtorek) w godzinach 14:15 – 18:00 na Sali Notowań GPW, ul. Książęca 4, Warszawa.
Link do rejestracji: https://www.gpw.pl/warsztat

 

Zaproszenie