BIO International Convention

Polski Związek Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed był partnerem merytorycznym stoiska narodowego podczas kluczowej branżowej imprezy BIO International Convention, która odbyła się w dniach 5-8 czerwca 2023 roku. Dzięki wsparciu Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji ponad 35 polskich firm prowadzących projekty badawczo-rozwojowe w obszarze biotechnologii medycznej i biofarmacji, mogło zaprezentować swoje kompetencje i unikalne technologie oraz spotkać się z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Pełny katalog polskich firm uczestniczących w BIO można znaleźć tutaj: https://lnkd.in/dfwf2ARJ

5 czerwca w hotelu Aloft Boston Seaport odbył się również event networkingowy Polish Medical Biotech Day, który był afiliowanym wydarzeniem BIO International Convention, współorganizowanym przez PAIH i BioInMed. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele polskiego oraz amerykańskiego biznesu, środowisk naukowych, inwestorskich oraz administracji publicznej. Wydarzenie realizowane było w porozumieniu z Komisją Europejską i Europejską Radą ds. Innowacji. 

„Polska biotechnologia medyczna to stosunkowo młody, ale szybko rozwijający się sektor, który swoimi rozwiązaniami technologicznymi może konkurować z firmami z całego świata. Mamy coraz lepsze know-how i coraz bardziej zaawansowane projekty badawczo-rozwojowe, w tym w zakresie rozwoju nowych leków, nowych biotechnologicznych metod diagnostycznych, ale również technologii wspierających prace B+R, takich jak sztuczna inteligencja czy uczenie maszynowe. To czego na tym etapie rozwoju sektora wybitnie nam potrzeba to promocja międzynarodowa, nawiązywanie relacji z zagranicznymi partnerami i uwiarygodnienie naszych osiągnięć. Jest to szczególnie ważne na rynku amerykańskim, który jest kluczowy dla tego sektora. Dlatego cieszę się, że BioInMed mógł być częścią inicjatywy Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Bostonie.” – podkreśla Marta Winiarska, prezes BioInMed. 
 

 

bioinmed
bioinmed
bioinmed
bioinmed
bioinmed
bioinmed
bioinmed
bioinmed
bioinmed
bioinmed